piggy-bank-1056615_1920

Jak zarobić na dziełach sztuki?

Zarabianie na dziełach sztuki na pewno nie jest zadaniem łatwym, choć nikt nie mówi, że niemożliwym. Nieprawda jest też to, że aby wyciągnąć z tego jakiś procent, trzeba dysponować kapitałem w wysokości kilku milionów dolarów, bo niekiedy wystarczające będą drobne. Na świecie zresztą bardzo często słyszy się o osobach, które przy minimalnym wkładzie zarobiły na sprzedaży dzieł sztuki naprawdę sporo. Jak w związku z tym zacząć zarabiać na dziełach sztuki?

Zakupy

Aby zacząć zarabiać na dziełach sztuki najpierw rzecz jasna trzeba je nabyć, co na pewno nie będzie łatwe. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności trzeba bowiem wiedzieć, gdzie ich szukać. Otóż na pewno trzeba tu odwiedzać wszelkie kramiki, lombardy czy wyprzedaże magazynowe, gdzie takie produkty można kupić za bezcen. Następnie będzie trzeba je rzecz jasna wycenić. Okazać się może, że są mniej warte, niż za nie zapłaciliście, ale warto szukać ich tylko po to, aby pewnego razu usłyszeć, że dany obraz czy rzeźba warte są, jeśli nie setki tysięcy dolarów to przynajmniej złotych.

Stopa zwrotu

Najważniejsze w takich inwestycjach są zwroty, a tutaj osiągnąć można naprawdę wiele. Warto odnieść się na przykład do jednej Nowozelandki, która zakupione obrazy sprzedała po cenie o 1800 razy droższej od ceny zakupu.

Wydaje się, że jak najbardziej warto się tym rodzajem inwestycji zainteresować. Nawet mimo tego, że nie będzie łatwo na nich zarobić, to próbować na pewno warto. Zarobek może okazać się naprawdę kosmiczny.

About admin

2 thoughts on “Jak zarobić na dziełach sztuki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *