money-40603_1280

Jak inwestować w nieruchomości?

Wszelkich możliwości inwestycyjnych obecnie nie brakuje i raczej na pewno w najbliższej przeszłości nic się w tej kwestii nie zmieni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda inwestycja jest rentowna. Poza tym nie możemy tu też zapomnieć o ryzyku, które się z nimi wiąże. Dlatego też każdy chce znaleźć możliwie jak najpewniejszą inwestycję. Na pewno nie można tutaj przejść obojętnie wobec nieruchomości, na które popyt jest dziś spory i na pewno nadal tak będzie. Na nieruchomościach zarabiać można natomiast na kilka sposobów.

Wynajem nieruchomości

W pierwszej kolejności trzeba tutaj wspomnieć o możliwości wynajmu. Wcześniej takie mieszkanie trzeba oczywiście kupić, a następnie oddać go najemcy. Jest to znakomita opcja inwestycyjna, ponieważ każdego miesiąca przynosi ona nam bowiem dochód pasywny, który wynosić może nawet kilka tysięcy złotych. Wiele zależy rzecz jasna od wielkości mieszkania oraz miejsca jego lokalizacji.

Budowa i sprzedaż

Wielu decyduje się też na zakup gruntów i budowę na nich mieszkań lub domów, choć trzeba mieć na uwadze, że jest to już inwestycja, która wymusza poniesienie znacznie większych środków. Zwłaszcza jeśli w planach mamy tu budowę bloku mieszkalnego, gdzie będzie kilka czy kilkanaście mieszkań.

Dobrą opcją poza tym jest zakup mieszkania przeznaczonego do remontu i jego odrestaurowanie po to, aby następnie je sprzedać. Na takiej inwestycji w przeciągu miesiąca czy dwóch także zarobić można kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie lokując kapitału na dłuższy czas.

Zakup hiszpańskich nieruchomości

Inwestuj w hiszpańskie nieruchomości - sprawdź ceny hiszpańskich nieruchomościDla osób chcących zainwestować teraz w hiszpańskie nieruchomości mamy dobrą wiadomości. Ceny nieruchomości w Hiszpanii wciąż pozostają na niskim poziomie. Mimo niewielkich wzrostów w 2015 i 2016 roku, za dom w Hiszpanii nad morzem zapłacimy podobną kwotę do tej jaką musielibyśmy zapłacić za podobnej wielkości posiadłość w Polsce. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy całej Europu kupują nieruchomości w Hiszpanii. Największym zainteresowaniem cieszą się regiony nadmorskie, takie jak między innymi Costa Blanca. Inwestycja w apartament lub dom w tym regionie daje znakomite perspektywy na przyszłość ponieważ Costa Blanca to region wypoczynkowy oraz uzdrowiskowy. Słońce przez cały rok i wysokie temperatury przyciągają tu zarówno stałych mieszkańców jak i urlopowiczów z różnych zakątków Europy. Dzięki temu, kupując hiszpańskie nieruchomości możemy liczyć na to, że znaczną część kredytu hipotecznego spłacimy z pieniędzy zarobionych na wynajmie.

About admin

2 thoughts on “Jak inwestować w nieruchomości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *